Cien Años de Soledad

Chválkov | první uvedení 25.–28. srpna 2016 | cca 52 hodin

Stránky projektu
Profil na Česko-slovenské larpové databázi

Cien Años de Soledad

O projektu

O mnoho let později, když stál před popravčí četou, vzpomněl si plukovník Aureliano Buendía na ono vzdálené odpoledne, kdy ho otec vzal k cikánům, aby si prohlédl led. Macondo v oněch dobách sestávalo z dvaceti domků z hlíny a divokého rákosu, postavených na břehu řeky, jejíž průzračné vody se hnaly řečištěm plným ohlazených kamenů, bílých a obrovských jako předvěká vejce. Svět byl tak mladý, že řada věcí ještě ani neměla jméno, a kdo o nich chtěl hovořit, musel na ně ukázat prstem.

G. G. Marquéz: Sto roků samoty

Cien Años de Soledad je larp inspirovaný stejnojmennou knihou kolumbijského spisovatele Gabriela Garcíi Márqueze. Larp skrze životní zkušenost místních obyvatel přibližuje vzdálenou kulturu a bouřlivý vývoj Jižní Ameriky. Spojuje v sobě mýtické příběhy a všední každodennost. Skrze intimní vyprávění o rodinných osudech vykresluje odlišné pojetí cti, pocity izolace, nezvratnost životního údělu nebo význam komunity a její sounáležitosti.

Larp je vystavěn na výrazných herních mechanikách, které otvírají dveře jinému způsobu vyprávění. Pracuje s opakováním času i jeho zrychleným během, který ve dvou dnech obsáhne osud několika generací. Larp je silně skriptován a cílem účastníků je zejména hledání interpretací, výkladů a příčin chování jimi ztvárňovaných postav.

Fotky

Ohlasy

Tvůrci

Autoři a organizátoři

Sarah Komasová a Lukáš Brychta, Tomáš Hampejs, Kateřina Holendová


Místo realizace

Bývalá hájovna na samotě ve Chválkově 60 u Kamenice nad Lipou (vlastník Agentura Hobit)

Projekt podpořili

Tempus ludi z.s.