Probuzení

Za Poříčskou bránou 7, Praha | první uvedení 14. října 2017 | 3.30 hodiny

Profil na Česko-slovenské larpové databázi (pro muže)
Profil na Česko-slovenské larpové databázi (pro ženy)

Probuzení

O projektu

Experimentální filozoficko-psychologická prožitkový larp pro jednoho účastníka, která klade otázky o životě. Jak žijeme? Co je pro nás důležité? Máme priority nastavené správně? Sníme svoje sny? Neživíme v sobě klamné jistoty?

Účastník zpodobňuje osmadvacetiletého muže či ženu z naší doby a naší země. Dostává se do okamžiku, ve kterém je třeba zrekapitulovat vlastní život a dosavadní pohled na něj. Larpu se každý účastní sám, pouze místy dochází k drobným vstupům organizátora, které dokreslují atmosféru a posouvají příběh. Hra staví primárně na vnitřních prožitcích účastníka a lze ji absolvovat i zcela beze slov.

Larp během osmi dílčích scén provází tématy jako je směřování vlastního života, pocit nedostatku času, práce ve vztahu k osobnímu životu, množství nesplnitelných přání, vlastní rodina, partnerství či pocit naplnění. Vše se odehrává v jedné místnosti, děj je vyprávěn pomocí rekvizit. Před hrou je třeba nastudovat zhruba dvacetistránkový dokument přibližující život hlavního hrdiny/hrdinky.

Ohlasy

Upozornění

Larp záměrně cílí na přenos emocí a prožitků z herní postavy, kterou účastník ztvárňuje, do osobního, každodenního života hráče a nevyhýbá se ani potenciálně těžkým tématům. Zájemce by měl vzít tuto skutečnost na vědomí, a v případě krizových životních událostí majících vliv na jeho duševní stabilitu svoji účast zvážit.

Ceny vstupenek

Jednotné vstupné 400 Kč

Termíny

Pro vypsaný termín bude možné koupit jen jednu vstupenku.


pondělí 17. 06. 2024 19:00 vyprodáno vyprodáno

Tvůrci

Autor

Zuzana Hrnčířová


Místo realizace

V pavlačovém domě na adrese Za Poříčskou bránou 7, Praha 8 (vlastník MHMP)